Lógó Pharlaimint na hEorpa
An Ghréig
An tAontas Eorpach
An Bheilg
An Bhulgáir
An Chipir
An Chróit
An Danmhairg
An Eastóin
An Fhionlainn
An Fhrainc
An Ghearmáin
An Ghréig
An Iodáil
An Laitvia
An Liotuáin
An Ostair
An Pholainn
An Phortaingéil
An Ríocht Aontaithe
An Rómáin
An Spáinn
An Ungáir
An tSeicia
An tSlóivéin
An tSlóvaic
An tSualainn
An Ísiltír
Lucsamburg
Málta
Éire
Content updates on selection Téigh chuig an leathanach
1984 - 1989
2024 - 2029
2019 - 2024
2014 - 2019
2009 - 2014
2004 - 2009
1999 - 2004
1994 - 1999
1989 - 1994
1984 - 1989
1979 - 1984
Seisiún reachtach Parlaimint atá ag dul as oifig

An Ghréig

Suíocháin de réir grúpa polaitiúil - 1984 - 1989 An Ghréig - Seisiún reachtach

Barrachairt

Iomlán suíocháin
COM 4 #c21b1c
S 10 #e52421
PPE 9 #26377e
DR 1 #5a726c

Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa

  • S - An Grúpa Sóisialach
  • PPE - Grúpa Pháirtí an Phobail Eorpaigh (Grúpa na nDaonlathaithe Críostaí)
  • ED - Grúpa Dhaonlathaigh na hEorpa
  • COM - An Grúpa Cumannach agus Comhghuaillithe
  • L - An Grúpa Liobrálach, Daonlathach
  • RDE - Grúpa Chomhaontas Daonlathach na hEorpa
  • ARC - An Grúpa Bogha Ceatha, Cónaidhm na Nasc Eorpach Glas-Ailtéarnachta, Agelev-Ecolo, Gluaiseacht Phobal na Danmhairge i gcoinne comhaltais sa Chomhphobal Eorpach agus Grúpa na Saor-Chomhghuaillíochta Eorpaí i bParlaimint na hEorpa
  • DR - Grúpa Eite Dheis na hEorpa
  • NI - Feisirí Neamhcheangailte

De réir rialacha nós imeachta na Parlaiminte, 23 Fheisire ar a laghad atá tofa i seacht mBallstát ar a laghad a bheidh i ngrúpa polaitiúil.

Suíocháin de réir grúpa polaitiúil
Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa Líon suíochán
S 10
PPE 9
COM 4
DR 1

Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa

  • S - An Grúpa Sóisialach
  • PPE - Grúpa Pháirtí an Phobail Eorpaigh (Grúpa na nDaonlathaithe Críostaí)
  • ED - Grúpa Dhaonlathaigh na hEorpa
  • COM - An Grúpa Cumannach agus Comhghuaillithe
  • L - An Grúpa Liobrálach, Daonlathach
  • RDE - Grúpa Chomhaontas Daonlathach na hEorpa
  • ARC - An Grúpa Bogha Ceatha, Cónaidhm na Nasc Eorpach Glas-Ailtéarnachta, Agelev-Ecolo, Gluaiseacht Phobal na Danmhairge i gcoinne comhaltais sa Chomhphobal Eorpach agus Grúpa na Saor-Chomhghuaillíochta Eorpaí i bParlaimint na hEorpa
  • DR - Grúpa Eite Dheis na hEorpa
  • NI - Feisirí Neamhcheangailte

De réir rialacha nós imeachta na Parlaiminte, 23 Fheisire ar a laghad atá tofa i seacht mBallstát ar a laghad a bheidh i ngrúpa polaitiúil.

Roinn:
Cóipeáil an nasc:
Íoslódáil:
JPG PNG

Foinse: Parlaimint na hEorpa

Miondealú ar pháirtithe náisiúnta agus grúpaí polaitiúla - 1984 - 1989 An Ghréig - Seisiún reachtach

Comhdhéanamh na suíochán náisiúnta i bParlaimint na hEorpa, roinnte de réir Grúpaí Polaitiúla Eorpacha agus Páirtithe Náisiúnta
Páirtithe náisiúnta
S
PPE
ED
COM
L
RDE
ARC
DR
NI
Shuíochán
PASOK 10
ND 9
KKE 4
E.P.EN 1
Páirtithe eile 0
10 9 0 4 0 0 0 1 0 24

Páirtithe náisiúnta

  • PASOK - Panellinio Sosialistiko Kinima
  • ND - Nea Dhimokratia
  • KKE - Kommunistiko Komma Elladas
  • E.P.EN - Ethniki Politiki Enosis
  • Páirtithe eile - Páirtithe eile

Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa

  • S - An Grúpa Sóisialach
  • PPE - Grúpa Pháirtí an Phobail Eorpaigh (Grúpa na nDaonlathaithe Críostaí)
  • ED - Grúpa Dhaonlathaigh na hEorpa
  • COM - An Grúpa Cumannach agus Comhghuaillithe
  • L - An Grúpa Liobrálach, Daonlathach
  • RDE - Grúpa Chomhaontas Daonlathach na hEorpa
  • ARC - An Grúpa Bogha Ceatha, Cónaidhm na Nasc Eorpach Glas-Ailtéarnachta, Agelev-Ecolo, Gluaiseacht Phobal na Danmhairge i gcoinne comhaltais sa Chomhphobal Eorpach agus Grúpa na Saor-Chomhghuaillíochta Eorpaí i bParlaimint na hEorpa
  • DR - Grúpa Eite Dheis na hEorpa
  • NI - Feisirí Neamhcheangailte

De réir rialacha nós imeachta na Parlaiminte, 23 Fheisire ar a laghad atá tofa i seacht mBallstát ar a laghad a bheidh i ngrúpa polaitiúil.

Comhdhéanamh na suíochán náisiúnta i bParlaimint na hEorpa, roinnte de réir Grúpaí Polaitiúla Eorpacha agus Páirtithe Náisiúnta
Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa Líon suíochán
S - An Grúpa Sóisialach 10
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an nGrúpa Polaitiúil seo
PASOK Panellinio Sosialistiko Kinima 10
PPE - Grúpa Pháirtí an Phobail Eorpaigh (Grúpa na nDaonlathaithe Críostaí) 9
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an nGrúpa Polaitiúil seo
ND Nea Dhimokratia 9
COM - An Grúpa Cumannach agus Comhghuaillithe 4
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an nGrúpa Polaitiúil seo
KKE Kommunistiko Komma Elladas 4
DR - Grúpa Eite Dheis na hEorpa 1
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an nGrúpa Polaitiúil seo
E.P.EN Ethniki Politiki Enosis 1

De réir rialacha nós imeachta na Parlaiminte, 23 Fheisire ar a laghad atá tofa i seacht mBallstát ar a laghad a bheidh i ngrúpa polaitiúil.

Roinn:
Cóipeáil an nasc:
Íoslódáil:
JPG PNG

Foinse: Parlaimint na hEorpa

Cothromaíocht inscne Feisirí de réir bliana An Ghréig - Seisiún reachtach

Cairt

Meán AE
1984
8.0 92.0 0.0 18.0 82.0 0.0
1989
4.0 96.0 0.0 19.0 81.0 0.0
1994
16.0 84.0 0.0 26.0 74.0 0.0
1999
16.0 84.0 0.0 30.0 70.0 0.0
2004
29.0 71.0 0.0 31.0 69.0 0.0
2009
32.0 68.0 0.0 35.0 65.0 0.0
2014
24.0 76.0 0.0 37.0 63.0 0.0
2019
24.0 76.0 0.0 40.0 60.0 0.0
Cothromaíocht inscne náisiúnta agus Eorpach i measc Feisirí de Pharlaimint na hEorpa de réir bliana
An Ghréig An tAontas Eorpach AE
Bliain Mná Fir Eile Mná Fir Eile
1984 8% 92% - 18% 82% -
1989 4% 96% - 19% 81% -
1994 16% 84% - 26% 74% -
1999 16% 84% - 30% 70% -
2004 29% 71% - 31% 69% -
2009 32% 68% - 35% 65% -
2014 24% 76% - 37% 63% -
2019 24% 76% - 40% 60% -
  • Fir
  • Mná
  • Eile
Roinn:
Cóipeáil an nasc:
Íoslódáil:
JPG PNG

Foinse: Parlaimint na hEorpa

Ráta vótála de réir bliana An Ghréig - Torthaí críochnaitheacha

Cairt

An Ghréig An tAontas Eorpach
1981 81.48%
1984 80.59% 58.98%
1989 80.03% 58.41%
1994 73.18% 56.67%
1999 70.25% 49.51%
2004 63.22% 45.47%
2009 52.54% 42.97%
2014 59.97% 42.61%
2019 58.69% 50.66%
  • An Ghréig
  • An tAontas Eorpach
Ráta vótála náisiúnta agus Eorpach de réir bliana, i bpointí céatadáin
Bliain An Ghréig- An Ghréig AE - An tAontas Eorpach
1981 81.48%
1984 80.59% 58.98%
1989 80.03% 58.41%
1994 73.18% 56.67%
1999 70.25% 49.51%
2004 63.22% 45.47%
2009 52.54% 42.97%
2014 59.97% 42.61%
2019 58.69% 50.66%
Roinn:
Cóipeáil an nasc:
Íoslódáil:
JPG PNG

Foinse: Parlaimint na hEorpa

Íoslódáil agus roinn
Íoslódáil